Kupuji si svůj první oblek. Jakou barvu byste mi doporučila?

Záleží, pro jaké příležitosti by měl být určený. Pokud jde především o večerní akce, doporučuji všechny odstíny černé a tmavě modré, také označované jako navy blue. Osobně doporučuji spíše navy blue, protože je elegantní, ale není tak distingovaná. Bude Vám slušet, ať už máte světlejší oči a vlasy, nebo jste naopak výraznější typ, to znamená, že máte tmavší oči a tmavší vlasy.

Jsem zimomřivý, ale moje pracovní pozice vyžaduje oblek na každodenní nošení. Do práce se však dopravuji veřejnou dopravou. Jakou byste mi doporučila čepici?

Ráda bych Vám udělala radost, ale dle mého názoru, čepice k obleku zkrátka nepatří. 🙂
Pokud jste opravdu zimomřivý, doporučuji si pořídit pěkný klobouk. Tento doplněk byl v posledních letech upozaděn, ale aktuálně se zase vrací do módy. 😉

Accordion Panel

Obecně označení „black tie“ znamená smoking a k němu zpravidla ladíme černý motýlek. Pokud je zde dovětek „creative“, můžeme pracovat s veselou barevností motýlku nebo kapesníčku, a v některých případech i veselých ponožek anebo tkaniček u lakovek. Jestliže zvolíte více výrazných detailů, doporučuji je ladit do stejné barvy.